۱) طرفین قرارداد

1.1. طرف اول قرارداد

(1)این قرارداد بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی و به صورت دوجانبه و مطابق مفاد و شرایط این سند، میان طرفین آن منعقد می‌شود: طرف اول قرارداد پلتفرم مرکز پزشکی الکترونیکی گلسیما (به نشانی اینترنتی drmonirehdashty.com) و تمامی سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن است که از این پس در این سند «گلسیما»‌ نامیده می‌شود..

تبصره ۱: مرکز پزشکی گلسیما را دکتر منیره دشتی رحمت آبادی با شماره نظام پزشکی 76940 مدیریت می‌کند..

تبصره ۲: گلسیما یک مرکز پزشکی آنلاین (پلتفرم مرکز پزشکی الکترونیکی)است نه فروشگاه اینترنتی و نقش ایجاد زیرساخت مناسب برای تعامل میان پزشکان و متخصصان و بیماران و مراجعه کنندگان بیرونی خدمات درمانی و زیبایی را در چارچوب و قواعد این قرارداد برعهده دارد. به عبارت دیگر، گلسیما به شکل یک واسطه میان بیماران و مراجعان و متخصصین فعالیت می‌کند بدون آن‌که خود طرف تعاملات یا توابع تعاملات میان آنان قرار گیرد و صرفا خدمات مرکز پزشکی الکترونیکی را فراهم می‌کند.

1.2. طرف دوم قرارداد

(2)تمام اشخاصی که طبق تعریف و مفاد این سند، در گلسیما ثبت‌نام و یا از خدمات آن (موضوع قرارداد) استفاده می‌کنند که از این پس در این سند حسب مورد «کاربر/کاربران»، «متخصص/ متخصصان» یا «مراجع/مراجعان» خوانده می‌شوند.

1.3. تعاریف

(3)در قرارداد حاضر، اصطلاحات زیر در معانی مذکور در این ماده به‌کار رفته‌اند. کلماتی که تعریف نشده‌اند، توسط مرجع تفسیر در این قرارداد تفسیر می‌شوند.

الف. کاربر: هر شخصی که وارد گلسیما می‌شود، پس از احراز شماره تلفن همراه، کاربر گلسیما است و ملزم به رعایت مقررات این قرارداد است.

ب. متخصص: هر شخصی که وارد گلسیما می‌‎شود و با درج اطلاعات لازم، در گلسیما محیطی مجازی برای ارایه خدمات خود ایجاد می‌کند، متخصص نامیده می‌شود.

ج. گلسیما: سایت گلسیما به نشانی یdrmonirehdashty.com، اپلیکیشن «گلسیما» و تمامی ملحقات آن‌ها به صورت کلی «گلسیما» نام دارد و در این سند به صورت کلی از آن‌ها با عنوان «گلسیما» یاد می‌شود.

د. تراز: به وضعیت مالی متخصص، «تراز» گفته می‌شود که در قسمت داشبورد مدیریت بخش، گزینه تسویه حساب و امور مالی قابل مشاهده است.

 

 

۲) موضوع قرارداد

(4) استفاده از خدمات گلسیما در چارچوب این سند، قوانین و مقررات کشور، احکام شرعی و اخلاق و عرف جامعه شامل موارد ذیل می‌گردد:

اول، ارایه خدمات مجاز در بستر الکترونیکی، به شکل غیر هرمی و غیر شبکه‌ای، با هدف ارتقا سلامت جامعه و رواج حال خوب

دوم، برقراری ارتباط و انتشار محتوا در بسترهای اجتماعی گلسیما با هدف اطلاغ رسانی و ارتقا سطح دانش جامعه

 

 

 

 

۳) شرایط عضویت و فعالیت

(5) این قرارداد و سایر آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی که از طریق راه‌های ارتباطی گلسیما به صورت عمومی یا موردی به اطلاع کاربر می‌رسد، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از گلسیما است. استفاده کاربران از گلسیما، به‌منزله پذیرش همه قوانین و مقررات فوق‌الذکر است.

تبصره: تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این قرارداد «دی 1401» است.

(6) در صورت به‌روزرسانی این قرارداد، چنانچه به تشخیص گلسیما این تغییرات، عمده و جدی و اثرگذار بر حقوق و تکالیف طرفین باشد، از طریق بسترهای گلسیما یا راه‌های ارتباطی آن، به اطلاع کاربر خواهد رسید و وی می‌بایست نسبت به ادامه استفاده یا عدم استفاده از گلسیما تصمیم‌گیری کند و اگر مفاد قرارداد جدید را نمی‌پذیرد لازم است از خدمات گلسیما استفاده نکند. پس از اطلاع‌رسانی توسط گلسیما و ادامه استفاده از خدمات گلسیما توسط کاربر، حتی صرف بازدید یا جستجو در یکی از بسترهای گلسیما، به معنای موافقت با قرارداد جدید است.

3.1. مالکیت و مسئولیت گلسیما و کاربر

(7) ایجاد حساب کاربری در گلسیما و همچنین مفاد این قرارداد و دیگر اسناد گلسیما، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد شعبه، مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترک، یا رابطه‌ای نظیر استخدامی یا پیمانکاری، حق فنی، شراکت، عاملیت فروش، نمایندگی یا مانند آن را مابین کاربر و گلسیما ایجاد نخواهد کرد.

(8) گلسیما هنگام ایجاد حساب کاربری یا ارائه خدماتش، مجاز است در مراحل و زمان‌های مختلف اطلاعاتی را از کاربر به صورت الکترونیکی یا کاغذی یا اشکال دیگر و به صورت منفرد یا متعدد درخواست و دریافت کند.

(9) کاربر با ایجاد حساب کاربری، رضایت خود را جهت دسترسی گلسیما به اطلاعات خود و استفاده از آن، به ‌‌شیوه‌ای که در این قرارداد یا دیگر اسناد و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های متعلق به گلسیما بیان می‌شود، اعلام می‌کند.

(10) اگر کاربر از طریق هر نوع سیستم الکترونیکی واسط و بیرون از گلسیما، به گلسیما متصل شود، درخواست دریافت اطلاعات از وی، تابع قوانین و شرایط ذکر شده در این قرارداد است.

(11) گلسیما نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر متعهد است و از این اطلاعات برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران استفاده می‌کند. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری‌های حقوقی و قانونی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری گلسیما، ممکن است اطلاعات دریافتی کاربر، توسط کارکنان مختلف گلسیما یا گروه‌های مشاور و همکار، در زمان‌بندی‌های مختلف رؤیت و بررسی گردد.

تبصره1: در صورت عدم تطابق مشخصات و اطلاعات ارائه شده از سوی کاربر، گلسیما می‌تواند مقررات خود را نسبت به کاربر اعمال کند.

تبصره2: گلسیما ممکن است در بازه‌های زمانی متفاوت و دفعات مکرر، حسب مورد، از اشخاص مدارک لازم جهت احراز هویت یا احراز مجوزات لازم برای کسب‌وکار یا مسائل دیگر درخواست کند.

(12) فعالیت‌های کاربر در گلسیما، با حساب و نام کاربری‌ وی پیوند دارد و تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های وی به صورت پیش‌فرض در وب‌سایت اصلی گلسیما و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم قابل‌مشاهده است. همچنین این اطلاعات در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران قرار دارد.

تبصره ۱: از جمله اطلاعات کاربر و فعالیت‌ وی در گلسیما از این قرار است: نام، عکس‌، تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف در گلسیما، خدماتی که دریافت کرده‌ یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌ است، نظرهای کاربر در صفحات مختلف گلسیما، صفحه خدمات و بخش های متخصصان و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی گلسیما.

(13) گلسیما فقط نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر در سایت (طبق تعریف طرف اول این قرارداد در ماده 1) مسئولیت دارد و در قبال هیچ یک از اشخاص دیگر اعم از شرکا و همکاران تجاری و دیگر اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات گلسیما، هیچ تعهد و مسئولیتی ندارد. اطلاعاتی که در قلمرو عمومی قرار می‌گیرند نیز از این حیث مستثنی هستند.

تبصره۱: گلسیما در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدماتی که به آنها نیاز دارد، با بهره‌گیری از ابزارهای تحلیل داده و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های مرکز پزشکی  خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند. استفاده از داده‌ها و اطلاعات کاربران به‌صورت بی‌نام و حفظ محرمانگی داده‌هاست و افشای داده‌های بانام صرفاً با رضایت صاحب یا صاحبان داده صورت می‌پذیرد.

تبصره۲: گلسیما با هدف افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم گلسیما و کسب‌وکارهای حاضر در آن، حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، مجاز است اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را با رعایت اصول حمایت از داده‌ها در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

(14) گلسیما اطلاعات کاربر را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت وی یا در مواردی که در این قرارداد ذکر شده است نمی‌فروشد و از آنها استفاده تجاری نمی‌کند.

(15) گلسیما به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار کاربران و مخاطبان خود و تدارک تجربه بهتری برای آنها، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

(16) گلسیما راه‌های ارتباطی خود با کاربران را از طریق سایت رسمی خود به نشانی www.drmonirehdashty.com  اعلام می‌کند و از این طریق با کاربران خود ارتباط برقرار می‌کند و در قبال سوءاستفاده از ارتباط تقلبی و غیر واقعی هیچ مسئولیت مدنی و کیفری ندارد. گلسیما برای ارتباط گرفتن با مشتری فقط از راه‌های زیر اقدام می‌کند:

اول: قسمت گفتگوی گلسیما، که از حسابهای زیر استفاده می‌شود:

 • حساب کاربری رسمی گلسیما.

دوم: ارسال پیامک از طریق سرشماره های:

 • 98100003700
 • 9810000346
 • 983000505

سوم: تماس از طریق شماره‌های 02122532954

چهارم: پست الکترونیکی به نشانی info@drmonirehdashty.com

تبصره 1: استفاده از بخش گفتگو به منزله موافقت با دستورالعمل استفاده از قسمت گفتگوی گلسیما است که جزئی لاینفک از این قرارداد است.

(17) گلسیما اطلاعات کاربر را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح، تنها در صورت تطابق با قانون در اختیار آنها قرار خواهد داد.

(18) حق مالکیت گلسیما بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیر مادی‌اش محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از آنها از طرف اشخاص دیگر، خارج از مقررات گلسیما یا عرف و عادت، به شکل مستقیم یا غیر مستقیم، با اهداف تجاری یا غیر تجاری، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است و علاوه بر مقررات این قرارداد حق پیگیری قانونی و قضایی برای گلسیما محفوظ است.

(19) گلسیما در قبال حوادث غیر مترقبه در بستر مبادلات الکترونیکی و خارج از اراده و قدرت خود، مانند قطع اینترنت و برق از سوی مراکز ذی‌صلاح، مسئولیتی ندارد.

(20) گلسیما در برابر تخلفات کاربر از مفاد این قرارداد و دیگر اسناد و دستورالعمل‌‌های متعلق به گلسیما یا نقض قوانین کشور یا ارتکاب اعمال مجرمانه، می‌تواند بدون اطلاع قبلی و یک‌طرفه نسبت به اعمال مقررات خود به شرح زیر اقدام کند و در این موارد، نسبت به تأثیر احتمالی این اقدامات بر کار و درآمد کاربر، مسئولیتی نخواهد داشت:

 1. محدود کردن ارائه یک یا چند خدمت گلسیما‌ به کاربر؛
 2. تعلیق حساب کاربری یا بخش یا هر دو؛
 3. مسدود سازی حساب کاربری یا بخش یا هر دو با حفظ محتوای کاربر؛
 4. مسدود سازی یا کسر موقت یا دائمی اعتبارات کیف پول کاربر یا اعتبار بخش یا هرنوع اعتبار یا تراز در گلسیما به صورت جزئی یا کلی؛
 5. اعمال جریمه نقدی.
 6. حذف کامل حساب کاربری و بخش یا بخش به تنهایی.

تبصره 1: مقررات انضباطی تکمیلی در مورد متخصصان در ماده 4 آیین‌‎نامه اصالت و کیفیت خدمت بیان شده است که جزء لاینفک این قرارداد است.

تبصره 2: گلسیما ممکن است از راه‌های مختلف ارتباطی، اعمال هر یک از مقررات فوق را به اطلاع کاربر برساند و یا پیش از اطلاع‌رسانی اقدام به اعمال مقررات خود کند و کاربر حق اعتر اضی در این موارد نخواهد داشت.

تبصره3 : چنانچه کاربری با چند غرفه از طریق یکی از غرفه‌های خود مرتکب تخلف شود، گلسیما در اعمال این مقررات درخصوص تمامی غرفه‌های این کاربر محدودیتی ندارد.

.3.2 ایجاد حساب کاربری و بخش

(21) کاربر قبل از عضویت در گلسیما و استفاده از خدمات آن، می‌بایست مفاد این قرارداد را کامل و دقیق مطالعه و قبول کند. بنابراین صرف ایجاد حساب کاربری در مرکز پزشکی گلسیما حتی بدون جستجو یا دریافت خدمات در آن، به معنای اطلاع و موافقت کاربر با این قرارداد است.

(22) حداقل سن برای ایجاد حساب کاربری برای عموم اشخاص حقیقی، ۱۸ سال تمام و مشروط بر داشتن اهلیت قانونی برای معامله (بالغ، عاقل و رشید بودن) و عدم ممنوعیت قانونی برای آنهاست.

تبصره: ایجاد حساب کاربری و استفاده از خدمات گلسیما برای اشخاص حقیقی با سن ۱۵ سال تمام شمسی، تنها با اطلاع و تأیید گلسیما و اجازه و نظارت یکی از والدین یا سرپرست قانونی وی مجاز است.

(23) برای ساخت حساب کاربری در گلسیما به یک شماره همراه معتبر و به‌نام کاربر نیاز است و کاربر در برابر صحت اطلاعاتی که وارد می‌کند و مالکیت شماره همراه ثبت‌نامی تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

(24) ایجاد حساب کاربری برای اشخاص حقوقی پس از اطلاع و تأیید گلسیما امکان‌پذیر است. همچنین چنانچه شخص حقیقی برای شخص حقوقی حساب کاربری ایجاد کند، به منزله اقرار و ضمانت نماینده‌ی شخصیت حقوقی مذکور است و ایجادکننده‌ی حساب، اختیار و قدرت لازم را برای موافقت با این قرارداد و شرایط استفاده از گلسیما دارد.

تبصره: ایجاد حساب کاربری در گلسیما برای سیستم‌های رایانه‌ای و الکترونیکی تحت کنترل اشخاص حقیقی یا حقوقی مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و با آن حسب مورد، برابر قوانین کشور و مقررات گلسیما برخورد خواهد شد.

(25) کاربر به صورت مستقل مسئول حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری خود است. بنابراین تمام مسئولیت هر نوع استفاده از حساب کاربری به صورت اشتراکی یا تحت مدیریت دیگران یا غیر مجاز، به عهده کاربر است. به همین دلیل، کاربر در صورت مشاهده هرگونه مشکل در استفاده از حساب کاربری خود، می‌بایست آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به گلسیما اطلاع دهد.

(26) تغییر مالکیت حساب کاربری یا بخش و هر نوع واگذاری مالکانه آن‌ها به دیگران (مانند اجاره)، بدون اطلاع و تایید گلسیما امکان‌پذیر نیست و در صورت اطلاع، گلسیما مجاز به اعمال مقررات خود خواهد بود.

(27) گلسیما نظارت و مسئولیتی درباره ارتباط و تعامل آنلاین یا آفلاین کاربران گلسیما با یکدیگر در درون یا بیرون از مرکز پزشکی گلسیما ندارد مگر در موضوع و چارچوب این قرارداد.

3.3. انتشار محتوا و استفاده از آن

(28) هر آنچه کاربر هنگام استفاده از خدمات گلسیما در هر بستر متعلق به آن درج و منتشر می‌کند، محتوای کاربر محسوب می‌شود.

(29) کاربر هنگام درج هر نوع محتوا، می‌بایست قوانین کشور (مانند قانون جرایم رایانه‌ای، فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور)، احکام شرعی، اخلاق و عرف جامعه و مفاد این قرارداد را رعایت کند و تمام مسئولیت و تبعات حقوقی و کیفری آن را بپذیرد.

تبصره ۱: اهم عناوین مصادیق محتوای مجرمانه عبارت است از: محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، مقدسات اسلامی، امنیت و آسایش عمومی، مقامات و نهادهای دولتی و عمومی، محتوای قابل‌استفاده برای ارتکاب جرایم رایانه‌ای، محتوای تحریک و ترغیب یا دعوت‌کننده به ارتکاب جرم، و محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی و… .

تبصره ۲: بخش مهمی از انتشار محتوا به غرفه‌داری در گلسیما و صفحات بخش و محصول برمی‌گردد و به همین دلیل متخصص گلسیما باید قوانین کشور و مقررات گلسیما را که به انتشار محتوا مربوط است با نهایت دقت رعایت کند. مهم‌ترین مسائل و مقررات در قسمت راهنمایی و آموزش ؟ گلسیما آورده شده و کاربران لازم است تا آن را مطالعه‌کنند.

(30) در نام کاربری، نام بخش، اطلاعات ورودی برای خدمات و بخش توضیحات مرتبط به آنها، استفاده از عناوینی که نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و امثالهم باشد، برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف کاربر، تمام مسئولیت و عواقب آن با کاربر است. لازم نیست به نظر من

(31) استفاده از نام «گلسیما» توسط کاربران بدون اخذ رضایت کتبی و رسمی از  دکتر منیره دشتی رحمت آبادی ممنوع و قابل‌ پیگرد قانونی و قضایی است.

(32) گلسیما نسبت به هرگونه ادعا یا خسارت احتمالی نسبت به محتوای کاربر هیچ مسئولیت مدنی و کیفری نخواهد داشت.

(33) کاربر با درج محتوا در گلسیما، حق استفاده از آن، ویرایش، بازتولید و بازنشر را به گلسیما به صورت انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد می‌دهد.

(34) استفاده و انتشار محتوای کاربران گلسیما در بیرون از گلسیما مجاز نیست؛ مگر در چارچوب این قرارداد یا وجود امکان اشتراک‌گذاری توسط گلسیما.

(35) کاربر در استفاده از محتوای خارج از گلسیما ملزم به رعایت مالکیت معنوی و حقوق دیگران در محتوای خود می‌باشد واز این جهت مسئولیتی متوجه گلسیما نیست و در صورت اطلاع، گلسیما می‌تواند مقررات خود را اعمال کند.

(36) کاربر نباید اطلاعات حساس، خصوصی و محرمانه خود یا دیگران را در گلسیما منتشر کند یا در اختیار کاربران قرار دهد. گلسیما در مورد سوءاستفاده از این اطلاعات و خسارت‌های احتمالی هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

(37) کاربر برای تولید، انتشار و انتقال محتوا مجاز به استفاده از سیستم‌های ماشینی، رایانه‌ای و ربات نیست.

(38) انتشار محتوای خارج از موضوع فعالیت و خدمات گلسیما (مانند مباحث سیاسی و حزبی) و محتوای غیرمجرمانه اما نامناسب و خارج از عرف (مانند تصاویر ترسناک و شوخی‌های خلاف شئون اخلاقی) مجاز نیست.

(39) گلسیما مجاز به نظارت بر همه محتوای کاربران در بستر گلسیما است و در صورت تشخیص محتوای نامناسب یا ناقض قوانین کشور و مقررات گلسیما، می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه گلسیما مسموع نخواهد بود. همچنین در این موارد، گلسیما مجاز به اعمال مقررات خود است و نسبت به اقناع کاربر هیچ تعهدی ندارد.

تبصره: در صورتی که کاربر نظرات منفی یا توهین‌آمیزی منتشر کند یا برای خریدهای خود نظراتی منتشر کند که به گلسیما اثبات شود خلاف واقعیت است، گلسیما ضمن آن‌که حق دارد مقررات خود را اعمال کند، ممکن است اقدامات مذکور در این ماده را نیز اعمال کند.

(40) اعمال جرايم و مجازات قانونی در قبال محتوای کاربران، مانع و رافع برخورد گلسیما با کاربر نیست و برعکس.

3.4. دعوت برای عضویت و فعالیت در گلسیما

(41) اطلاعات مربوط به طرح‌های دعوت، ذخیره و تحلیل می‌گردد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه تقلب و سوء‌استفاده کاربر، اعم از دعوت‌کننده و دعوت‌پذیر، مانند دعوت از خود یا معامله صوری یا به قصد تقلب، تخلف و نقض قوانین گلسیما شناخته می‌شود و گلسیما مجاز است کاربر را بدون اطلاع قبلی از طرح خارج و مقررات خود را اعمال کند.

تبصره 1: کلیه اعتبارات و وجوه دریافتی کاربر و نیز دسترسی به حساب کاربری، پس از اثبات عدم وجود تقلب و سوءاستفاده قابل استرداد است و می‌تواند به حساب خود دسترسی داشته باشد.

تبصره 2: کاربر نمی‌تواند نسبت به نحوه و مدت‌زمان پایش، بررسی و عدم دسترسی به حساب کاربری خود (اعم از بخش یا تاریخچه خریدهای خود) در این بازه زمانی اعتراضی داشته باشد یا خسارتی مطالبه نماید.

(42) گلسیما همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود یا شرکای ذی‌حق خود را نسبت به هر گونه تخلف کاربر در گلسیما، طبق مقررات این سند و نیز از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

(43) اعتبارات و امتیازات مالی طرح‌های دعوت، ماهیت هدیه دارد و به جز با موافقت کتبی مالک وبسایت قابل‌تبدیل به پول نقد یا قابل‌انتقال به دیگران به صورت اختیاری یا قهری (ارث)نیست.

(44) متخصص مجاز به کسب خدمات از بخش خود نمی‌باشد.

(45) استفاده متخصص از کدهای تخفیف گلسیما برای خرید از بخش خود مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و در صورت مشاهده، اعتبار کدهای تخفیف مسدود می‌شود.

(46) طرح‌های دعوت ممکن است به زمان یا مکان یا شرایط خاصی محدود باشد یا در آن شرایطی برای مزایای استفاده نشده‌ی گذشته در نظر گرفته شود؛ بنابراین مبنای بهره‌مندی از مزایای آن‌ها، زمان استفاده کاربر از نسخه جدید است و در صورت عدم استفاده کاربر و باطل شدن آن‌ها، هیچ حقی برای کاربر یا تعهدی برای گلسیما ایجاد نمی‌کند.

تبصره: گلسیما بر اساس تشخیص خود، مجاز به تعلیق یا ابطال اعتبارات و امتیازات مربوط به طرح‌های مختلف دعوت است.

(47) برای استفاده از مزایای طرح دعوت، گلسیما می‌تواند برای نهایی شدن سفارش خرید، علاوه بر استفاده از اعتبار هدیه، پرداخت مبلغی توسط خریدار را شرط کند. همچنین این مبلغ می‌تواند در طرح‌های دعوت، مختلف باشد. ؟؟؟

 

 

۴) مقررات متخصصان در گلسیما

(48) فروش خدمات (در گلسیما، منوط به ایجاد حساب کاربری و ساخت پنل کاربری شخصی و یا بخش خصوصی و رعایت مقررات این قرارداد است.

4.1. مالکیت و مسئولیت گلسیما و غرفه‌دار

(49) گلسیما یک مرکز پزشکی آنلاین است نه فروشگاه اینترنتی؛ بنابراین گلسیما هیچ نقش مستقیم یا غیر مستقیمی در مدیریت بخش و عرضه و فروش محصولات (کالا و خدمات به صورت فیزیکی و غیرفیزیکی) ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، در گلسیما بخش می‌سازد و خدمات خود را می‌فروشد. تصریح می‌گردد که گلسیما در چارچوب این قرارداد در قالب خریدار یا فروشنده تعریف نمی‌شود.

تبصره: گلسیما با هدف بهبود و تسهیل شرایط  ارایه خدمات می‌تواند قابلیت‌هایی را برای جستجوی کاربر، دسته‌بندی خدمات و مانند آن ارائه کند و متخصص شرایط و آیین‌نامه‌های اعلامی آن را می‌پذیرد. همچنین گلسیما به منظور عدم سوء‌استفاده کاربران، متعهد به اعلام همه جزئیات این قابلیت‌ها نیست.

تبصره: فعالسازی بخش در گلسیما رایگان است.

(50) متخصص برای ایجاد بخش و آغاز فعالیت ارایه خدمات، باید احراز هویت شود که شامل احراز مشخصات سجلی، کد ملی، اقامتگاه، مالکیت شماره همراه و حساب بانکی متخصص ارائه‌شده توسط کاربر است.

(51) متخصص در محدوده این قرارداد، مالک و مسئول بخش خود است و گلسیما نسبت به مسائل مربوط به  کیفیت خدمات وی و ارایه آنها و تبعات حقوقی و کیفری آن هیچ مسئولیتی ندارد. با این وجود، گلسیما تلاش خواهد کرد با وضع مقررات و نیز ایجاد ابزارها و امکانات متنوع، شرایط  کنترل و ارایه خدمات را در گلسیما را تسهیل کند.

(52) الزامات قانونی فروش الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد، مانند قانون تجارت الکتروینکی در فروش در گلسیما نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای گلسیما ایجاد نخواهد کرد.

(53) متخصصان تعهد می‌نمایند که تمامی خدماتی که در بستر گلسیما ارایه میدهند می‌رسانند، دارای تمامی مجوزات قانونی هستند

تبصره 1: گلسیما ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف نسبت به راستی‌آزمایی برخی متخصصان اقدام کرده و راسا اقدام به بررسی مجوزهای آنان کند یا از متخصصان درخواست کند تا مجوزات خود را به گلسیما ارائه‌دهند.

تبصره 2: اعمال فوق موجب ایجاد هیچ نوع مسئولیتی برای گلسیما نخواهد بود و صرفا جهت کنترل کارها و محیط کسب‌وکار اقدام به این عمل می‌نماید.

(54) متخصص با توجه به شرایط ارایه خدمات از گلسیما که در این قرارداد ذکر شده است، نسبت به حق انصراف خریدار و بازگرداندن محصول متعهد و مسئول است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از اقدام به فروش در گلسیما، غرفه‌دار این شرایط و قوانین حاکم را کامل و با دقت مطالعه کند. این بند لازم نیست یا باید اصلاح شود؟

.

(55) عرضه، تبلیغ و فروش کالا و خدماتی که فروش آنها به صورت مطلق یا در بستر الکترونیکی (اینترنتی) ممنوع و غیرقانونی هستند، از طریق گلسیما نیز مجاز نیست و چنانچه بر اثر اشتباه یا به عمد به فروش برسند، حقی را برای متخصص یا خریدار ایجاد نمی‌کند و تمام مسئولیت آن حسب مورد با یک یا هر دوی آنهاست و در این موارد، علاوه بر مقررات گلسیما، اگر تکلیف قانونی نیز وجود داشته باشد گلسیما به آن عمل خواهد کرد.

تبصره: لیست کالاها و خدمات ممنوعه در گلسیما در «راهنمای محصولات و خدمات ممنوع در گلسیما»آمده است. وجود این لیست به منزله سلب مسئولیت از متخصص یا موجبی برای ایجاد مسئولیت برای گلسیما نیست و صرفا جهت اطلاع متخصصان آمده است و ممکن است در تاریخ‌های مختلف، این لیست به‌روز شود. همچنین عدم وجود یک یا چند محصول در این لیست به معنای مجوزی برای درج محصول بر روی سایت گلسیما نیست و حسب مورد، ممکن است یک یا چند محصول پیش از اعلام در این راهنما، غیرمجاز اعلام شوند.

(56) عرضه، تبلیغ و فروش هر خدمت و یا محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف متخصص و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص،متخصص ضامن جبران خسارت و عودت هزینه است و گلسیما مسئولیتی از هیچ حیث نخواهد داشت.

(57)

(58) متخصص می‌پذیرد که از بخش گلسیمای خود صرفاً جهت ارایه خدمات همان موارد مندرج در بخش استفاده کند. بنابراین هر گونه سوءاستفاده از  بخش، بویژه ارسال هر فعالیتی که در بخش عرضه نشده باشد، به صورت فروش یا اهدا یا غیر از آن، اعم از کالا و خدمات قانونی یا غیرقانونی و مجرمانه، ممنوع است و کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از این اقدام، به طور کامل به عهده متخصص است و وی موظف به جبران همه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به گلسیما و مراجع ذی‌صلاح قانونی و قضایی است.

(59) عرضه و فروش دارو یا محصولات تحت عنوان دارو و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو یا سازمان‌های دیگر ممنوع است و گلسیما به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری کرده و بر اساس مقررات خود با متخلف برخورد خواهد کرد.

(60) متخصص  نباید محصولات مربوط به طب سنتی ایرانی و دیگر ملل جهان را تحت عنوان دارو یا با ذکر ویژگی درمانی عرضه کند. همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده متخصص است؛ مانند اصطلاح ارگانیک در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر درمان‌کننده، شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی و طب سنتی.

(61) گلسیما برای مدیریت متخصصین، اعم از  ارایه، تبلیغ، فروش خدماتو انصراف خریدار و بازگرداندن محصول، در چارچوب این قرارداد و قوانین کشور، می‌تواند آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مناسب با هر فعالیت یا طرح را تصویب و به اطلاع کاربران برساند که در حکم قوانین و شرایط استفاده از گلسیما است. ؟؟

تبصره: تمامی این آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی جزء لاینفک این قرارداد بشمار می‌روند و در قسمت help.drmonirehdashty.comامکان دسترسی به آنها وجود دارد. ؟؟؟

(62) متخصص موظف است طی 24 ساعت، کامنتهای واصل شده را پاسخ بدهد و وگرنه به صورت سیستمی، مبلغ بیعانه لغو خواهد شد و مبلغی که مشتری بابت خرید کالا پرداخت کرده، به وی عودت داده خواهد شد. فروشنده در این مورد نمی‌تواند ادعایی داشته‌باشد.

(63) اگر متخصص برای یک ماه هیچ گونه فعالیتی در گلسیما نداشته باشد یا در این مدت، برای ارایه خدمات و یا پاسخ به  مشکلات بیماران اقدامی نکند، گلسیما علاوه بر لغو درخواستهای ثبت‌شده و تسویه‌حساب با  بیماران و مراجعین، مقررات خود را اعمال می کند.

(64) در صورتی که متخصص نسبت به پیگیری‌های کارشناسان گلسیما نسبت به سفارشات پاسخ ندهد، مدیریت امکان حذف عضویت متخصص را برای خود محفوظ میدارد.

(65) تکالیف مالیاتی و قانونی کاربر و تشریفات اداری و قانونی آن بر عهده خود کاربر است و ارائه گزارش‌های مالیاتی گلسیما به سازمان امور مالیاتی، ارتباطی به کاربران و به‌ویژه صاحبان بخش ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.

تبصره: گلسیما برای خدمات با قیمت پانصد هزار تومان و بیشتر یا سفارشاتی که جمع پرداختی مجموع سبد آن پانصد هزار تومان است، می‌تواند نظارت بیشتری داشته باشد و برای آن و تسویه‌حساب با متخصصان مقررات خاصی وضع کند.

(66) هدایت بازدیدکنندگان یا کاربران گلسیما به بیرون از مرکز پزشکی گلسیما ممنوع است و گلسیما در صورت اطلاع از این موضوع، مجاز است علاوه بر اعمال مقررات خود، برای اطلاع از میزان معاملات و درآمد حاصله و وصول کارمزد خود اقدامات لازم را انجام دهد یا در صورت نیاز، کارمزد خود را از اعتبارات متخصص کسر کند. بدیهی است در صورت عدم اطلاع گلسیما، متخصصان همچنان به گلسیما مدیون خواهند ماند.

(67) اخذ بیعانه، پیش‌پرداخت، فروش اقساطی یا معاوضه در گلسیما طبق تعاریف مندرج در باشگاه مشتریان  ارایه میشود.

(68) همه مسئولیت‌های مغایرت خدمات ارسال‌شده با شرح  خدمات، ویژگی‌ها، تعهدات وهر وعده یا تضمینی که متخصص داده است، بر عهده خودش خواهد بود.

تبصره: آیین‌نامه سلامت و کیفیت خدمات گلسیما و دستورالعمل‌ اجرایی ارزیابی عملکرد بخش و متخصص جزئی لاینفک از مفاد این ماده محسوب می‌شوند و در حکم مقررات گلسیما هستند و موافقت با این قرارداد، به معنای موافقت با اجزای آن نیز هست.

(69)

4.2. سهم طرفین از فروش

(70) درصد تعریف شده گلسیما بین 30 الی 50 درصد سود خالص خواهد بودکه در ابتدای عضویت متخصص به ایشان اطلاع رسانی میشود. عضویت متخصص در سایت به منزله پذیرش توافقات کتبی انجام شده فی ما بین است. . بدیهی است نرخ کارمزد قراردادهای اختصاصی، تا پایان قراردادها معتبر است. سهم خالص متخصص از هر تراکنش مالی عبارت است از: هزینه هزینه دریافت شده منهای قیمت مصرفی ها منهای سهم گلسیما.

تبصره: گلسیما ممکن است درصد یا سقف کارمزد خود را متناسب با شرایطی، به صورت موردی کاهش دهد اما افزایش و تغییر کلی آن منوط به اعلام در سایت رسمی گلسیما خواهد بود.

(71) گلسیما در طرح‌های مختلف خود یا بر اساس توافق با کاربر می‌تواند به درصد کمتری از سهم پیش‌فرض موافقت کند. مدت اجرا و تاریخ آغاز محاسبه سهم توافق‌شده، بر اساس اعلام رسمی گلسیما یا طبق مفاد قرارداد اختصاصی با کاربر عمل خواهد شد.

(72) در فروش خدمات، بیمار و یا مراجعه، قیمت خدمت را پرداخت می‌کند و این مبلغ تا زمان انجام خدمت توسط متخصص نزد گلسیما می‌ماند و متخصص به گلسیما به عنوان بخشی از این عقد لازم، اذن در استیفا و وکالت می‌دهد تا کارمزد خود را از وجوه متخصص نزد خود استیفا و الباقی را در وجه متخصص پرداخت کند.

(73) اپلیکیشنگلسیما یکی از ابزارهای وابسته به گلسیما است و استفاده کاربر از آن به معنای پذیرش این قرارداد و دیگر شرایط اختصاصی و اعلامی به وی، مانند سطوح دسترسی به گوشی همراه و اطلاعات آن است.

4.3. تبلیغات، مرکز پزشکی و تخفیفات

(74) گلسیما می‌تواند به تنهایی یا با مشارکت دیگران، شرایط تبلیغات، مرکز پزشکی  یا تخفیفات را در درون بسترهای گلسیما یا بیرون از آن برای متخصصان فراهم کند تا آنها بر اساس مقررات این قرارداد و شرایط اختصاصی طرح‌ها از آن شرایط استفاده کنند.

(75) کاربر با ثبت‌نام در هر طرح مربوط به تبلیغات، مرکز پزشکی  و تخفیفات گلسیما، موافقت خود را با شرایط طرح اعلام و صحت اظهارات و پاسخ‌های خود را تأیید می‌کند. بنابراین تخلف از این شرایط یا کشف اظهارات خلاف واقع، موجب اعمال مقررات گلسیما‌ مندرج در این قرارداد یا طرح‌ها خواهد شد.

(76) متخصص در عرضه و تبلیغ عمومی محصولات، موظف است علاوه بر مقررات گلسیما، قوانین کشور را نیز به طور کامل رعایت کند؛ برخی از این الزامات قانونی از این قرار است:

 1. عدم تبلیغ  خدمات از طریق فعل یا ترک‌ فعلی که باعث مشتبه شدن یا فریب کاربر از حیث کمیت و کیفیت شود.
 2. تبلیغ برای ارایه خدمات نباید‌ سلامتی افراد را به خطر اندازد.
 3. در تبلیغات و مرکز پزشکی  باید هویت شخص یا بنگاهی که تبلیغات به‌نفع‌ اوست روشن و صریح باشد.
 4. تبلیغ باید به نحوی باشد که بیمار و یا مراجع به طور دقیق،‌ صحیح و روشن اطلاعات مربوط به  خدمات را درک کند.

4.4. گفتگوی مستقیم متخصص و خریدار

(77) گلسیما امکان گفتگوی مستقیم متخصص با خریدار (پیام‌‌رسان‌ گلسیما ؟؟) را به صورت برخط فراهم کرده و هدف از آن، تعامل و ارتباط میان کاربران خود در چارچوب موضوع این قرارداد و اهداف و منافع گلسیما مانند آگاهی‌بخشی درباره مرکز پزشکی گلسیما و کسب‌وکار بخش، رضایت خریداران و وفاداری آن‌ها است و هر نوع استفاده و بهره‌برداری تجاری و غیر تجاری از آن، به نحوی که خارج از محوریت محصولات و خدمات گلسیما باشد ممنوع است.

(78) ارتباط کاربران از طریق پیام‌‌رسان‌ گلسیما، مشمول مقررات انتشار و استفاده از محتوا در گلسیما می‌شود که در این قرارداد آمده است. ؟؟؟

تبصره: قوانین اختصاصی گفتگوی مستقیم غرفه‌دار و مشتریان در بخش قوانین اختصاصی پیام مستقیم غرفه‌دار و مشتریان بیان شده است که به عنوان جزئی از این قرارداد قلمداد می‌شود و تمامی کاربران ملزم به رعایت آن هستند.

(79) در صورتی که شروع ارتباط و گفتگوی کاربران در گلسیما باشد اما خدمت به خارج از گلسیما هدایت و انجام شود، گلسیما هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط  انجام ، کیفیت، سلامت خدمات سفارشی و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت موارد فوق بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت خدمت به بیرون از گلسیما، نقض این قرارداد محسوب می‌شود و گلسیما مجاز به اعمال مقررات خود و در صورت لزوم کسر از تراز حساب بخش است.

4.5. امور مالی و تسویه‌حساب

(80) تسویه‌حساب فروش خدمت در گلسیما، صرفا برای متخصصی که احراز هویت شده انجام می‌شود و اگر به تشخیص گلسیما، هویت متخصص بر اساس اطلاعات و مدارک موجود احراز نشده باشد، تسویه‌حساب مشروط به تکمیل فرایند احراز هویت خواهد بود.

(81) پرداخت سهم متخصص طبق زمان‌بندی و مقررات اعلامی گلسیما صورت می‌گیرد و ممکن است در طول سال (مانند اسفند و فروردین یا تعطیلات رسمی پیش‌بینی نشده و امثالهم) متفاوت باشد. همچنین شرایط اعلامی از سوی بانک مرکزی یا بانک‌های عامل در این زمان‌بندی مؤثر است. با این وجود، گلسیما همواره برای سرعت بخشیدن به ایفای تعهدات مالی خود با کاربران تلاش می‌کند.

(82) پرداخت سهم متخصص از فروش در گلسیما، علاوه بر ضرورت احراز هویت وی، درخواست تسویه و زمان‌بندی پرداخت‌ها، چهار شرط اصلی دیگر دارد:

 1. ارایه خدمت و ثبت شده در سایت ،
 2. دریافت خدمت توسط مشتری و اعلام رضایت او،
 3. ثبت شماره شبا حساب بانکی به نام متخصص،
 4. ثبت درخواست تسویه از سوی متخصص.

(83) پس از گذشت هفت روز از دریافت خدمت توسط خریدار و درخواست متخصص برای تسویه مالی از طریق سربرگ مالی متخصص، تسویه مالی طی ۵ روز کاری انجام و مبلغ آن از طریق سامانه پایا به حساب متخصص واریز می‌شود. بنابراین تا همه شرایط فوق وجود نداشته باشد، فرآیند پرداخت و تسویه‌حساب با متخصص به جریان نخواهد افتاد، حتی اگر خدمت توسط متخصص ارایه شده و خریدار نیز اعلام رضایت کرده باشد.

تبصره 1: متخصص موظف است شماره حساب/ شبا/ کارتی را به گلسیما اعلام کند که متعلق به خود او باشد یا در دسترس وی باشد و بتواند وجوه واریزی را دریافت کرده و استیفا کند. هیچ‌گونه اعتراض در مورد عدم دسترسی به شماره حساب/شبا/کارت اعلامی از سوی اشخاص مسموع نخواهد بود و مسئولیت اتفاقات احتمالی آتی با متخصص است.

تبصره2: درصورتی که کاربر یا متخصص اقدام به شارژ کیف پول خود کرده و درخواست نقدکردن داشته باشد، گلسیما به همان کارتی که کیف پول را شارژ کرده وجه را عودت می‌دهد.

تبصره 3: مسئولیت درج اشتباه یا تغییر در هریک از اطلاعات ذکر شده در این ماده یا کد رهگیری پستی یا اطلاعات دیگر برعهده متخصص است و گلسیما نسبت به آن به هرنحوی مبرا است.

(84) علاوه بر ثبت اارایه خدمات توسط متخصص و رضایت توسط خریدار، گلسیما می‌تواند از ارایه خدمات کسب اطلاع و اطمینان پیدا کند و اگر بر اثر خطای سیستمی یا انسانی (عمداً یا سهواً)، مبالغی به حساب متخصص واریز شود، گلسیما از طرف متخصص وکالت قانونی و نمایندگی پیگیری و بازگرداندن وجه را دارد و نیز مجاز است آن را از اعتبار یا طلب متخصص کسر کند.

(85) اختلافات مالی متخصص با بیمار یا مراجعه یا گلسیما، اگر ترتیب دیگری در این قرارداد نیامده باشد، مشمول ماده مقررات حل اختلاف در گلسیما است که در فصل هفت این قرارداد آمده است. ؟؟؟؟؟

(86) ممکن است اختلالات شبکه بانکی کشور باعث تأخیر در واریز وجوه توسط گلسیما گردد که نسبت به این مدت، اعتراضی مسموع نیست؛ با این حال گلسیما، در حد امکان نسبت به اطلاع‌رسانی این‌گونه تأخیرات اقدام خواهد کرد.

 

 

 

 

۵) مقررات دریافت خدمات از گلسیما

5.1. مسئولیت گلسیما و متخصص و بیمار یا مراجع

(87) گلسیما هیچ نقش مستقیمی در نحوه ارایه خدمات و بررسی کیفیت و سلامت و نیز قانونی بودن فعالیتهای عرضه شده در خود یا صحت مجوزهای آنها را ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، از گلسیما خرید می‌کند .متخصصان با شماره نظام پزشکی به اطلاع عموم خواهند رسید.

(88) گلسیما نسبت به هرگونه خسارت و نارضایتی ناشی از دریافت خدمات ارائه شده در گلسیما، مسئولیتی ندارد، بلکه حسب مورد، همه مسئولیت متوجه متخصص یا بیمار یا مراجع یا هردوی آنها خواهد بود. با این وجود، گلسیما با وضع قوانین و مقررات و نیز ایجاد ابزارها و امکانات متنوع، تلاش می‌کند شرایط استفاده از خدمات از گلسیما را تسهیل کند و مصالح مصرف‌کننده به نحو احسن رعایت شود.

(89) الزامات قانونی خرید الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد در خرید از گلسیما نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای گلسیما ایجاد نخواهد کرد.

(90) اپلیکیشن گلسیما یکی از ابزارهای وابسته به گلسیما است و استفاده کاربر از آن به معنای پذیرش این قرارداد و ملحقات آن و دیگر شرایط اختصاصی و اعلامی به وی، مانند سطوح دسترسی به گوشی همراه و اطلاعات آن است.

(91

(93) (94)

تبصره: در صورت خطای انسانی یا سیستمی، مشکل بر اساس بخش حل اختلاف این قرارداد حل‌وفصل می‌گردد.

(95) متخصص  موظف است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از رزرو نوبت ، تأیید خود را نسبت به اطلاع از رزرو و اقدام برای  تعیین وقت  آن اعلام کند. بنابراین در صورت عدم تأیید توسط وی، به وضعیت سفارش طبق شرایط لغو سفارش و بازگرداندن مندرج در این قرارداد، رسیدگی می‌گردد. ؟

تبصره: از آن‌جایی‌که پس از لغو سفارش، مبلغ آن به حساب مشتری عودت داده می‌شود، مسئولیت انجام خدمات بدون تایید سفارش از سوی متخصص  ، تماما برعهده خود متخصص  خواهد بود و از این حیث مسئولیتی متوجه گلسیما یا مشتری نخواهد بود.

(96) در صورت ثبت اشتباه قیمت خدمات توسط متخصص (مانند اشتباه ریال و تومان) و ارایه خدمت ، مسئولیتی متوجه گلسیما نخواهد بود؛ مگر در مواردی که به تشخیص گلسیما، این اشتباه باعث ضرر قابل‌توجه به متخصص  گردیده است. در این صورت، گلسیما می‌تواند راسا سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق مقررات مالی گلسیما به بیمار یا مراجع بازگرداند.

تبصره: گلسیما در هر صورت، ممکن است سفارشاتی که باعث ایراد ضرر قابل توجه به متخصص یا مراجع می‌شود را راسا لغو کند و هیچ‌کدام نمی‌توانند ادعایی در این مورد داشته‌باشند.

(97) متخصص  موظف است خدمت خود را با همان قیمت درج شده در سایت برای مراجع محاسبه و ارسال کند.

(98) متخصص  نمی‌تواند خدماتی که در لیست اقلام اساسی و دارای قیمت مصوب از سمت اتحادیه و … است را به قیمتی بالاتر به فروش برساند.

تبصره: درصورتی‌که متخصص  کالایی بالاتر از قیمت مصوب به فروش برساند جریمه و مابه‌التفاوت کالا از وی دریافت می‌شود.

(99

(100

(102)

5.2. شرایط لغو سفارش و بازگرداندن محصول

(103) لغو رزرو نوبت ممکن است در حالت‌های مختلفی اتفاق بیفتد که با توجه به مقررات کشور و الزامات قانونی آنها و شرایط این قرارداد به شرح زیر اعمال می‌گردد.

5.2.1. لغو رزرو قبل از تاریخ قرار ملاقات

(104) مراجع تا 24 ساعت قبل از ارایه خدمت توسط متخصص ، حق فسخ رزرو نوبت را دارد و مبلغ بیعانه  پس از کسر خسارات احتمالی متخصص (مانند هزینه پیک ارسال مواد مصرفی مربوطه) طبق مقررات و زمان‌بندی امور مالی گلسیما به خریدار عودت داده خواهد شد.

(105) پس از تایید سفارش توسط متخصص  و تغییر حالت به « تایید رزرو؟؟؟»، متخصص حتی‌الامکان نباید نوبتدهی را لغو کند و در صورت لغو، با جریمه نقدی مواجه خواهد شد که کیفیت آن طی یک دستورالعمل از سوی گلسیما مشخص می‌شود.

(106) در صورت درخواست تأخیر در امادگی ویزیت توسط متخصص ، طبق توافق متخصص  و خریدار از طریق گفتگوی مستقیم (چت آنلاین) یا راه‌های ارتباطی دیگر که در گلسیما برقرار است عمل می‌شود و در صورت عدم توافق و درخواست بازگردان وجه از سوی مراجع، پس از داوری و تأیید گلسیما، مبلغ سفارش طبق مقررات گلسیما به خریدار بازگردانده می‌شود.

(107) (108

(109)

 

(119

(121) خرید کالا و خدماتی که فروش آنها به صورت مطلق یا در بستر الکترونیکی (اینترنتی) ممنوع و غیرقانونی باشد، از طریق گلسیما نیز مجاز نیست و چنانچه بر اثر اشتباه یا به عمد به فروش برسند، حقی را برای خریدار یا غرفه‌دار ایجاد نمی‌کند و تمام مسئولیت آن حسب مورد با یک یا هر دوی آنهاست و در این موارد، اگر تکلیف قانونی وجود داشته باشد، گلسیما به آن عمل خواهد کرد.

تبصره: گلسیما می‌تواند مستقلاً فروش محصولاتی را در مرکز پزشکی گلسیما ممنوع‌کند.

(122) در صورتی که گلسیما تشخیص دهد عدم رضایت مراجعه به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری متخصص بوده است و متخصص  هیچ‌ گونه همکاری برای حل مشکل نکند، گلسیما یک‌طرفه در این زمینه تصمیم گیری نماید.

تبصره: در صورتی که مشتری بخواهد هزینه خدماتی را برای متخصص  بفرستد، باید با روش‌هایی که گلسیما تعیین میکند انجام دهد و اگر مراجعه بخواهد با روش‌های دیگری این کار را انجام دهد، علاوه بر آن‌که مسئولیت مالی  بر عهده مراجع خواهد بود، هزینه مازاد بر هزینه‌ روش‌های ارسال مصوب خدمات نیز بر عهده اوست.

(123) در سایر موارد پیش‌بینی‌نشده ، طبق توافق متخصص و مراجع یا آیین‌نامه‌های اجرایی گلسیما عمل خواهد شد و هرگونه اقدام تحت اشراف و بر اساس تشخیص تیم حل اختلاف گلسیما صورت خواهدپذیرفت.

 

 

۶) شرایط خاتمه قرارداد

(124) پایان دادن به قرارداد استفاده از خدمات گلسیما به شش صورت اتفاق می‌افتد:

 • تخلف کاربر و حذف کامل حساب کاربری، بر اساس تخلفاتی که در مفاد این قرارداد آمده است.
 • درخواست کتبی کاربر و موافقت گلسیما برای خاتمه کامل قرارداد.
 • فوت یا اثبات عدم اهلیت کاربر از زمان اطلاع گلسیما.
 • استفاده گلسیما از حق مالکیت خود برای فسخ یک‌طرفه قرارداد و مسدود کردن یا حذف حساب کاربری بر اساس مواد این قرارداد.
 • احکام صادره از مراجع قانونی و قضایی مبنی بر خاتمه رابطه قراردادی.
 • برخی مسائل به صورت موردی، به نحوی که تیم حل اختلاف گلسیما تشخیص دهد کاربر نمی‌تواند به کاربری خود ادامه دهد و حساب کاربری او باید حذف گردد.

تبصره: حذف حساب کاربری باعث نخواهد شد که اطلاعات اشخاص نزد گلسیما و تعهدات نسبت به گلسیما یا مشتریان یا اشخاص ثالث از بین برود.

(125) پس از خاتمه قرارداد و فسخ آن، هر گونه محتوای کاربر در گلسیما و پیش از پایان قرارداد، تا زمانی که گلسیما تشخیص دهد، برای خود گلسیما قابل‌دسترسی خواهدبود.

(126) پایان دادن به قرارداد یا فسخ آن به هر شکل، مانع از لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و گلسیما و صفر شدن تراز کاربران نخواهد بود. همچنین سفارش‌‏های ثبت شده قبل از خاتمه قرارداد، معتبر و الزام‌آور است؛ مگر این که میان گلسیما و کاربران (متخصص و مراجع) توافق جدیدی صورت گیرد.

(127) در صورت تخلف متخصص نسبت به انجام تعهدات پیش از پایان قرارداد و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای مراجعین و گلسیما محفوظ است و گلسیما می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و مراجعین را به هر نحو ممکن وصول کند؛ مانند کسر از طلب متخصص از گلسیما‌.

۷) مرجع تفسیر قرارداد و حل اختلاف

(128) واحد حقوقی گلسیما، مرجع تفسیر مفاد این قرارداد و تمامی ملحقات آن و اسناد مرتبط دیگر با این سند است و واحد حل اختلاف، مرجع رسیدگی به هر نوع اختلاف میان کاربران با گلسیما یا کاربران با یکدیگر در حوزه خدمات و اسناد گلسیما است.

تبصره 1: تفسیرات و نظرات تیم حقوقی گلسیما قاطع و مانع خواهد بود و این صلاحیت به صورت منحصر در اختیار آنهاست.

تبصره 2: در صورت لزوم، تیم حقوقی گلسیما نیز به حل اختلافات اقدام خواهد نمود. لزوم یاد شده با نظر واحد حل اختلاف تامین خواهد شد.

(129) گلسیما تا حد امکان از دخالت مستقیم خود در روابط متخصص و مراجع خودداری می‌کند تا مرکز پزشکی اجتماعی گلسیما بر اساس ارتباط طرفینی کاربران و تاکید بر مرکز پزشکی بودن گلسیما پیش رود؛ اما در صورت بروز هر گونه اختلاف میان کاربران و عدم توافق میان آنها، گلسیما در مقام مرجع حل اختلاف، می‌تواند اشخاصی را به نمایندگی از طرفین و به منظور داوری معرفی کند تا بر اساس: اولا، دلایل و مدارک و مفاد این سند، دوما، قوانین کشور و سوما، عدل و انصاف، به اختلافات رسیدگی و رأی مربوطه را صادر کنند. در این موارد، داوری مستقیم گلسیما یا پس از اخذ رأی مشورتی داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.

(130) هر اختلافی میان کاربران و گلسیما، ابتدا از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل‌و‌فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه، مسئله مطابق مفاد این سند و اسناد و مدارک مربوط به اختلاف پیش‌آمده، حداکثر ظرف مدت چهار هفته توسط داور یا داوران معرفی‌شده از سوی گلسیما رسیدگی خواهد شد. حکم این داور یا داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.

 

 

 

۸) درباره قرارداد

(131) این قرارداد در 131 ماده و 53 تبصره تدوین گردیده و استفاده کاربران از پلتفرم گلسیما، اعم از متخصص و مراجع، به‌منزله تأیید آن است.

تبصره: هرگونه تغییر در مفاد این بند، بر اساس ماده 4 قرارداد، اطلاع‌رسانی خواهد شد و ادامه فعالیت کاربران در گلسیما به‌منزله پذیرش تغییرات است.

.